Super Street Fighter IV: Arcade Edition geliyor

Super Street Fighter IV: Arcade Edition konsolların yanı sıra bilgisayarlar için de duyuruldu.


VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Uzun süredir TPS ve Arcade oyunlarının ağırlıklı olarak konsollarda boy gösterdiğinden yakınan oyunculara müjde. Bugün gelen bir haberle oyuncuların yüzleri güldü. Super Street Fighter IV: Arcade Edition duyuruldu. SSFIV: Arcade Edition bilgisayarlar için de geliştiriliyor. İçerisinde 43 karakterin olacağı özel sürüm özel sürpriz içerikler de barındıracak.

Oyun aynı zamanda Xbox 360 ve PlayStation 3 için de geliştiriliyor. Böylece konsolu olup daha önce Super Street Fighter ile tanışmayan oyuncular da bu dolu içeriğe sahip dövüş oyununu satın alıp eğlenecenin tadını çıkartabilirler.
HAKAN DA PC’YE GELİYOR


Super Street Fighter 4’teki hakan için oyun bölümü sorumlumuz Talha Turhal’ın açıklamaları şu yönede:

Super Street Fighter 4, Street Fighter serilerini bizler için daha önemli kılmıştır. SSF4’ün nedzimizde bir başka kefeye konması; bünyesinde barındırdığı Türk karakter Hakan’dır. İlk defa bir Türk karakterin Street Fighter serilerinde yer alması çok büyük bir gelişmedir.

Hakan’ın oyuna eklenme süreci “yeni ve kendine has dövüş tarzı olan karakter arıyorduk” cümlesinden ibaret değildir. 1995 yılında Japonya‘daki Sumo Güreş Turnuvası’na davet edilen pehlivanımız Ahmet Taşçı, kendinin 2-3 katı ağırlıktaki sumoları sağa sola fırlatarak dünya üçüncüsü olmuştur. Elde edilen başarının tanımı yoktur.

Oyun içerisinde Hakan, sumo güreşçisi olan Honda (serinin en eski karakterlerinden) ile çok iyi ve eski bir arkadaşlık bağına sahiptir. Sonucunda bu arkadaşlık bize, yapımcıların Ahmet Taşçı’dan etkilendiklerini göstermektedir. Hakan, hayali bir karakter değildir. Gurur kaynağımız Hakan Pehlivan, bir oyuna nakşedilmiştir.

Bir cevap yazın