PLAYSTATİON 1

PS1 Oyunlarını CDye Yazmak (UltraISO ile Resimli Anlatım)

  • ADIM1

İlk önce bu dosyayı indirin ve yükleyin.

  • ADIM2

Resimdeki işaretli simgeyi (CD İmajı Yazdır) tıklayın.

ADIM3İmaj Dosyası yazan bölümden PS1 oyununu seçin.
(PS1 oyun imajlarında genellikle 1, 2 veya 3 dosya cinsi bulunabilir. Bu dosyalardan en düşük boyutlu olanları [.mds, .cue, .ccd] seçin. Eğer bu dosyalar yoksa büyük olanları [.mdf, .bin, .img] da seçebilirsiniz. Ya da bazen tek dosya şeklinde de olabiliyor [.iso, .bin] bunları da direk yazdırabilirsiniz.
Gerekli durumlarda kullanılan imaj dönüştürme işlemini anlatacağım.

ADIM1

Daha sonra ise Yazma Hızı bölümünden mümkün olan en düşük hızı seçin ve Yazdır‘a tıklayın. Yazdırdıktan sonra PS1 oyunlarını sorunsuzca oynayabilirsiniz.

İMAJ DÖNÜŞTÜRME

Dönüştür simgesine tıklayın.

ADIM2

Dönüştürülecek İmaj Dosyası‘nı ve Kaydedilecek Klasör‘ü seçin ve Dönüştür‘e tıklayarak dönüştürme işlemine başlayın.

DOSYA TÜRLERİ (Önemli)

Bu bilgiler yalnızca PS1 oyunları için geçerlidir. Oyunu indirdiğinizde içinden çıkan imaj dosyaları hakkında bilgi vereceğim.

1- Eğer dosyalar .IMG, .CCD, .SUB ise CloneCD ile yazdırın.2- .ISO ise Alcohol%120 ile yazdırın.

3- Yalnızca .BIN ise UltraISO ile yazdırın.

3- .CUE, .BIN ise Alcohol%120 veya UltraISO ile yazdırabilirsiniz.

4- .MDF, .MDS ise Alcohol%120 veya UltraISO ile yazdırabilirsiniz.

NOT: Dosyaları yazdırırken .CCD, .MDS, .CUE, gibi küçük boyutlu dosyaları seçerek yazdırın. Eğer bu dosyalar yoksa diğer dosyalardan yazdırın.

Eğer hiçbir şekilde yazdıramazsanız en son çare olarak indirdiğiniz oyunun imaj dosyasını DAEMON Tools‘a takın. Daha sonra CloneCD ile CD Kopyalama‘yı seçin. Ardından DAEMON Tools‘un sanal sürücüsü hangisi ise onu seçin. Sonra, Protected PC Game‘i seçin ”On the Fly” yöntemi ile Kopyala‘yı işaretleyin ve 4x ile yazdırın.

Bundan sonra son bir yöntem var. Bildiğiniz gibi UltraISO’nun imaj dosyalarını birbirine dönüştürme özelliği var. Örneğin .ISO dosyasını .MDF, .MDS dosyalarına dönüştürebilir. Bu şekilde dönüştürme yaparak da yazdırabilirsiniz.

Bir cevap yazın