Nintendon Wii 2 için sessizliğini bozdu

Nintendo, Wii’nin mirasını ve hatırasını sürdürecek olan yeni Wii’yi (Wii 2) E3 2011’de tanıtacak ve 2012’de piyasaya sürecek.

En son Crytek’in CEO’su Cevat Yerli’nin ‘Xbox 720 ve PlayStation 4’te daha fazla RAM bekliyoruz’ açıklamasıyla yeni konsollar tekrar göndeme oturdu. Wii 2, Xbox 720 ve PlayStation 4 ne zaman gelir diye konuşulurken Ninten’dan önemli bir açıklama geldi.

Wii’nin yerine geçecek olan mirsaşçının 2012’de çıkacağını söyleyen Nintendo, E3 2011’de de Wii 2’nin (muhtemel isim) oynanabilir bir sürümünün gösterileceği noktasına değindi.

Wii, hareket algılayıcı kolları sayesinde oyuncunun hareket komutlarını ekranda hazır olan oyuna yansıtıyor. İlk olarak yine Nintendo’nun NES’i için üretilen Duck Hunt (Ördek Avı) oyununda kullanılan tabanca ile başlayan gelenek, Wii ile devam etti. Akabinde hareket algılama ve yakalama sistemleri PlayStation 3 Move ve Microsoft Kinect’le bugünlere geldi.

Wii’nin yerini alacak olan konsolun bu zamana kadar geliştirlmemiş bir sisteme sahip olması düşünülüyor. Oyunların da görsel ve oynanabilirlik açısından seviye atlaması da zorunlu hale gelmiş durumda. Eğer yeni Wii beklendiği gibi geliştirilmemiş bir şekilde oyuncuyla buluşursa, bu durum PlayStation 4 ve Xbox 720’ye yarar sağlayacaktır.

Kaynak:Beyaz gazete

Bir cevap yazın