3.60 sistem güncellemesi yayınlandı!

10 Mart itibariyle, Playstation 3 3.60 sistem güncellemesi yayınlanmış durumda. CFW kullanıcılarını pekte sevindirecek gelişmeler içermiyor ne yazık ki!

Uyarı: CFW üzerinden oyunlarınızı oynamaya devam etmek istiyorsanız, 3.56 ve 3.60 güncellemelerinden uzak durmalısınız!

Öncelikle 3.60 ile kullanıcılara sunulan özelliklere bir göz atalım.
Normal kullanıcılara sunulmuş tek özellik, Dual Shock 3‘lerin, belli bir süreden sonra otomatik olarak kapanmasının ayarlanabilmesi.
3.60 kullanıcıları bu ayara; Settings>Power Save Settings>Controller Auto-Off menüsü altından erişebilirler.

Ayrıca ücretli bir servis olan PSN Plus kullanıcıları için de, 3.60 itibariyle çevrimiçi oyun kaydedebilme özelliği eklenmiş durumda.
Bu özellik oyunculara, oyunlarını internet üzerinden kaydedebilme ve başka Playstation 3‘ler üzerinden erişme imkanı sağlıyor.

CFW kullanıcılarını üzecek haber ise, 3.60 ile birlikte Playstation 3‘ün güvenlik servisleri tamamen değiştirilmiş durumda.
Bulunan açıklarla isoldr, lv1ldr, lv2ldr, appldr anahtarları aracılığıyla, geliştiriciler bu servisleri CFW kullanıcılarının lehine kullanıyorlardı. 3.60 ile bu servisler tamamen Playstation 3 sisteminden kaldırılmış gibi görünüyor.
Ayrıca bu şu anlama da geliyor, daha önce 3.56′da beklenen açık bulundu! yazımda da bahsetmiş olduğum, bu ve benzeri açıklar, ne yazık ki 3.60 versiyonunun kırılması için hiç bir şey ifade etmiyor.

Bir cevap yazın